flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

«Вбили чоловіка – і пробачити?» - вдова Віталія Ващенка вимагає довічного ув’язнення убивцям чоловіка

29 березня 2018, 15:10

Вирок організаторам та виконавцям убивства кременецького активіста оголосять у понеділок, 2 квітня.

В останньому слові четверо обвинувачених просили пробачення у вдови та запевняли, що убивати не хотіли.

Я не віновєн в том, в чьом меня обвіняют! – заявив під час останнього слова перед вироком організатор злочину Олександр Закутній. У чоловіка, який родом з Кривого рогу, досить багате кримінальне минуле. І «світить» йому 15, 5 років ув’язнення.

Частину виступу чоловік доводив, що справа надумана і вигідна правоохоронцям для показників, а журналістам та громаді – для резонансу. А що Віталій Ващенко був політиком та активістом, стверджував, – міф.

2 квітня у Зборівському райсуді оголосять вирок убивцям кременецького активіста Віталія Ващенка.

28 березня відбулись судові дебати у кримінальному провадженні про обвинувачення Олексія Ц., Олександра З., Станіслава Б. та Максима К. в умисному вбивстві депутата Кременецької районної ради, керівника фракції громадського руху “Народний контроль” Віталія Ващенка – за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України, повідомили у прес-службі Апеляційного суду.

Нагадаємо, перед тим розгляд справи затягували неодноразово – підсудні «мовчали», один з них навіть намагався порізати собі вени, дехто з обвинувачених вимагав змінити йому захисника.

Обґрунтувавши винуватість чотирьох підсудних та, врахувавши, що у двох з них на момент вбивства активіста Ващенка були дві непогашені судимості, прокурор просив суд визначити міру покарання: організатору – 15, 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Одному з виконавців – 14, 5 років, іншому – 13 років тюрми з конфіскацією майна. А посереднику – 10. Натомість вдова Віталія Ващенка та її захисник вимагали довічного позбавлення волі для усіх фігурантів справи.

У судових дебатах та в останньому слові обвинувачені попросили вибачення у дружини вбитого та запевнили, що не мали наміру вбивати Віталія Ващенка.

Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Kryminal/vbili-cholovika--i-probachiti---vdova-vitaliya-vaschenka-vimagae-dovic-10682377.html