flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ярина Герета в суді оскаржує рішення сесії про призначення Марії Гудими директором Школи мистецтв. Бо вважає його незаконним

10 вересня 2018, 09:30

 

Продовжити розгляд справи щодо законності призначення директора експериментальної школи мистецтв зобов’язав днями апеляційний суд. А також скасував ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 8 травня 2018 року у цивільній справі за позовом Ярини Герети до Тернопільської обласної ради.

Як встановлено судом, у травні 2018 року Ярина Г. звернулась до суду першої інстанції з позовом про визнання протиправним та скасування рішення Тернопільської обласної ради №790 від 2 листопада 2017 року “Про призначення Марії Г. на посаду директора Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. Ігоря Герети”, посилаючись на те, що відповідач надав перевагу Марії Г., тим самим порушив її права на рівні умови участі у конкурсі, - повідомили у прес-службі Апеляційного суду в області.

Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду від 8 травня 2018 року Ярині Гереті відмовлено у відкритті провадження з тих підстав, що предметно дана справа підсудна Тернопільському окружному адміністративному суду. Представник позивача з цим не погодилась і подала апеляцію.

Заслухавши пояснення сторін, ознайомившись із матеріалами справи та доводами апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, - запевнили у прес-службі суду. - Оскільки п. 4 постанови Пленуму ВАСУ №8 від 20.05.2013 р. “Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів” встановлено, що призначення чи звільнення директора комунального підприємства, установи чи організації є трудовими відносинами, що не належать до юрисдикції адміністративних судів, а повинні розглядатись у порядку цивільного судочинства.

Колегія суддів Апеляційного суду вважає, суд першої інстанції порушив право позивача на доступ до правосуддя, закріплене ст. 6 Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, що є частиною національного законодавства України, а тому ухвалу суду першої інстанції скасувала, а справу направила у цей же суд для продовження розгляду.

Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Osvita/za-krislo-direktora-shkoli-mistetstv-dali-borotimutsya-v-sudi-10720945.html