flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

 Відповідно до ч. 5 ст. 90 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» громадські об’єднання мають право організовувати незалежне оцінювання роботи судді у відкритих судових засіданнях. Результати незалежного оцінювання роботи судді в судовому засіданні фіксуються в анкеті, що містить інформацію про тривалість розгляду справи, дотримання суддею правил судочинства і прав учасників процесу, культуру спілкування, рівень неупередженості судді, рівень задоволення поведінкою судді учасниками процесу, зауваження щодо ведення процесу, інші відомості. Заповнена анкета незалежного оцінювання роботи судді в судовому засіданні може бути включена до суддівського досьє.

Починаючи з 2015 р., в апеляційному суді Тернопільської області двічі на рік проводиться анонімне опитування відвідувачів суду щодо рівня задоволення громадян діяльністю функціонування судового корпусу (зокрема, апеляційної інстанції та загалом в Україні) та роботою апарату суду.

Відвідувачі за спеціально розробленою анкетою мають змогу оцінити діяльність апеляційного суду за такими параметрами, як фізична доступність суду, зручність та комфортність перебування у суді, повнота та ясність судової інформації, якість роботи працівників апарату суду, дотримання термінів судового розгляду, якість роботи суддів, якість та написання та обґрунтування судового рішення.

Застосування СОРС обумовлено необхідністю реального стандартизованого оцінювання роботи суду з метою визначення відповідності діяльності ключовим цінностям та цілям суду в демократичному суспільстві (результати анонімного опитування відвідувачів суду, проведеного з 6 по 9 червня 2017 року (http://tea.court.gov.ua/sud1990/pres-centr/news/356615/). Результати опитування нами уважно вивчаються і надалі застосовуються у роботі апеляційного суду.

Громадська думка позитивно вплинула на вдосконалення рівня надання судово-адміністративних послуг в апеляційному суді Тернопільської області. Зокрема, проведення судових засідань у режимі відеоконференцій, отримання повісток у виді СМС тощо.