Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Затверджено
рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 02.10.2018 року
(зі змінами внесеними рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 02.10.2018 р, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 09.10.2018 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 17.10.2018 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 07.12.2018 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 25.01.2019 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 05.02.2019 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 13.05.2019 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 21.10.2019 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 28.12.2019 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 22.05.2020 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 01.06.2020 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 11.09.2020 року; рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 30.10.2020 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 08.01.2021 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 11.05.2021 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 20.05.2021 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 19.08.2021 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 17.09.2021 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 01.10.2021 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 19.08.2022 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 30.09.2022 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 11.01.2023 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 26.01.2023 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 21.02.2023 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 23.02.2023 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 27.04.2023 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 11.08.2023 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 06.09.2023 року, рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 04.10.2023 року), рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 26.10.2023 року), рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 16.08.2024 року), рішенням зборів суддів Тернопільського апеляційного суду від 02.09.2024 року)
Засади використання автоматизованої системи документообігу Тернопільського апеляційного суду
1.1. В Тернопільському апеляційному суді визначено спеціалізацію суддів та утворено дві судові палати: судову палату з розгляду цивільних справ та судову палату з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення.
Сформовано постійні склади колегій судових палат.
Склад колегій суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Склад колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення:
1.2. У складі судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення діє спеціалізація:
зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.
Визначити в складі колегії - суддів, які проводять апеляційний розгляд таких справ строком на три роки, починаючи з 27 січня 2023 року:
1.3. Пункт 1.3 виключено.
2.1. Всі судові справи (матеріали), що надійшли до суду (по яких заводиться обліково-статистична картка та автоматично формується номер провадження у суді) підлягають автоматичному розподілу автоматизованою системою, якою визначається суддя-доповідач, який є головуючим у справі, з числа всіх суддів відповідного суду з урахуванням їх спеціалізації та визначаються члени колегії для розгляду справи (без урахування даних табелю обліку робочого часу) зі складу сформованих зборами суддів колегій суддів, в яку входить призначений автоматизованою системою суддя-доповідач.
2.2. Апеляційні скарги на ухвали слідчого - судді місцевого суду в межах одного кримінального провадження передається раніше визначеному складу суду.
У випадку надходження до апеляційного суду справ, які підлягають розподілу між суддями судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення, в яких судові рішення скасовувались з передачею судової справи на новий розгляд до суду першої інстанції, або повертались до суду першої інстанції для виконання вимог частини другої статті 359 КПК України (1960р.), а також справи про адміністративні правопорушення, які повертались на дооформлення, підлягають передачі раніше визначеному у цих судових справах головуючому судді (судді-доповідачу) апеляційного суду, крім випадків, необхідності прийняття невідкладних відповідних процесуальних рішень (як приклад-вирішення питання щодо запобіжного заходу), за наявності яких справи підлягають розподілу у загальному порядку.
У разі повторного надходження до судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення апеляційних скарг, які були повернуті апелянту, вони передаються раніше визначеному у цій судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) апеляційного суду, який вперше прийняв рішення про повернення апеляційної скарги.
2.3. У випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, підготовці суддів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України); у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів) за зверненням секретаря судової палати (особи, яка його заміняє), а у разі його відсутності, голови суду чи заступника голови суду в межах п’ятнадцяти днів не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, про що керівником апарату суду вноситься відповідна інформація до системи автоматичного розподілу.
2.4. У разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу сервера автоматизованої системи або комп’ютерних програм та за настанням інших умов, що впливають на безперебійність та функціонування автоматизованої системи, що триває понад один робочий день, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту тощо) здійснюється головою суду (особою, яка його заміняє) з дотриманням принципів черговості до усунення відповідних обставин. В такому ж порядку здійснюється і розподіл справ (матеріалів), які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочий час.
2.5. Пункт 2.5 виключено.
2.6. Призначати справи по клопотаннях про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій під час проведення оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства у дні, в які не призначаються справи на суддю згідно з пунктом 2.3.3. Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
2.7. Не передавати на повторний автоматизований розподіл справи, які перебувають у провадженні судді-доповідача у зв’язку з його відпусткою.
У випадку надходження заяв для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору в період тимчасової відсутності судді — доповідача, такі документи слід передавати раніше визначеному в судовій справі (судді-доповідачу).
2.8. При замінні судді-доповідача, що вибув у передбачених законом випадках, при повторному автоматизованому розподілі судових справ, враховувати сформовані постійні колегії суддів судових палат.
2.9. При неможливості участі судді, який не є доповідачем у справі, у розгляді справи після первинного визначення колегії суддів (у зв’язку з його тимчасовою непрацездатністю, відпусткою, відрядженням, відводом, самовідводом, припиненням повноважень тощо) - заміна цього судді здійснюється на підставі звернення судді-доповідача за дорученням секретаря судової палати (особи, яка його заміняє), а у разі його відсутності, голови суду чи заступника голови суду, - розпорядженням керівника апарату у автоматичному режимі згідно з налаштуванням постійного складу.
Повторний автоматичний розподіл справ для суддів - членів колегії відбувається з врахуванням табелю обліку робочого часу та в дні обмеження перед непрацездатністю.
У разі неможливості визначити склад колегії суддів для розгляду кримінальних справ (проваджень), у тому числі щодо неповнолітніх, з числа суддів судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення, у зв'язку з відсутністю необхідної кількості суддів, суддя-доповідач визначається із числа всіх суддів вказаної палати; визначення членів колегії здійснюється із числа суддів цієї палати, а також слідчих суддів, а у разі неможливості автоматизованого розподілу справ із числа всіх суддів апеляційного суду, без урахування їх приналежності до судових палат у наступному порядку:
- автоматизована система визначає суддю-доповідача із числа всіх суддів судової палати з розгляду кримінальних справ (проваджень) шляхом авторозподілу на одного суддю, або на двох за можливості визначення ще члена колегії з числа суддів даної палати.
- автоматизована система визначає суддю-члена колегії шляхом збільшення складу суду до двох суддів з числа слідчих суддів;
- автоматизована система визначає суддів-членів колегії шляхом збільшення складу суду до трьох суддів з числа слідчих суддів, а у разі їх відсутності – з числа всіх суддів апеляційного суду.
У випадку неможливості розподілу матеріалів кримінального провадження через недопустимість повторної участі суддів (судді) в кримінальному провадженні та наявності у табелі робочого часу обмежень щодо участі одного чи кількох суддів у проведенні автоматизованого розподілу цього провадження, таке провадження, у випадку необхідності прийняття апеляційним судом невідкладних процесуальних рішень, розподіляється шляхом визначення судді-доповідача без урахування обмежень щодо розподілу, визначених у табелі робочого часу відносно судді (суддів) кримінальної палати (крім об’єктивних обставин: перебування судді за межами країни, тимчасова непрацездатність судді тощо).
У разі неможливості визначити суддю-доповідача із числа всіх суддів судової палати з розгляду кримінальних справ (проваджень) справа передається для визначення підсудності, у порядку, визначеному чинним процесуальним законодавством.
2.10. При розподілі справ автоматизованою системою документообігу суду передбачити, що у випадках коли оскаржуване рішення суду першої інстанції постановлене суддею чи судом, до складу якого входять близькі особи (перелік яких визначений Законом України “Про запобігання корупції") судді апеляційного суду, працівникам апарату суду, відповідальним за автоматизований розподіл справ, вносити відповідну інформацію до автоматизованої системи перед здійсненням автоматизованого розподілу.
Голові суду – 70%
Заступникам голови суду – 80%
Секретарям судових палат – 80%
Члену відповідної ради суддів – 70%
3.1. Не застосовувати встановлений відсоток навантаження заступнику голови Тернопільського апеляційного суду Сарновському В.Я. та секретарям судових палат Тернопільського апеляційного суду Вавріву І.З. та Костіву О.З. у зв’язку з кадровою не укомплектованістю судових палат.
4.1. Встановлено наступні коефіцієнти складності цивільних справ, які розглядаються судовою палатою: 1 – до всіх категорій цивільних справ; 0,2 – за участь судді у слуханні справи як члена колегії.
4.2. Встановлено наступні коефіцієнти складності кримінальних проваджень та матеріалів і справ про адміністративні правопорушення, які розглядаються судовою палатою, зокрема:
Коефіцієнт складності |
Категорія справ: |
Коефіцієнт застосовується за умови: |
3,6 |
- багатоепізодні кримінальні провадження чи справи за КПК 1960р. (далі за текстом - провадження), по яких засуджено декілька осіб; |
- якщо оскаржуються фактичні обставини та/або кваліфікація злочинів |
2,4 |
- провадження за обвинуваченням кількох осіб за одним епізодом чи однієї особи за кількома епізодами; |
- якщо оскаржуються фактичні обставини справи та/або кваліфікація злочинів |
1,2 |
- провадження за обвинуваченням однієї особи за одним епізодом, а також всі інші провадження незалежно від кількості епізодів та обвинувачених, якщо вирок оскаржується лише в частині покарання; |
|
1,2 |
- провадження за нововиявленими або виключними обставинами (глава 34 КПК); |
- незалежно від змісту апеляційних вимог; |
1 |
- оскарження ухвал слідчих суддів, в тому числі згідно ст.309 КПК України; |
- незалежно від змісту апеляційних вимог; |
1 |
- оскарження ухвал суду (в тому числі щодо запобіжних заходів, повернення обвинувального акту) |
- незалежно від змісту апеляційних вимог; |
1,1 |
- справи про корупційні адміністративні правопорушення ( ст.ст.172-4 - 172-9 КУпАП). |
- якщо оскаржуються фактичні обставини справи та/або кваліфікація |
1 |
- справи про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.124 КУпАП |
- якщо оскаржуються фактичні обставини справи та/або кваліфікація |
1 |
- справи про порушення митних правил (ст.ст.471-473,476,482-484 МК України); |
- якщо оскаржуються фактичні обставини справи та/або кваліфікація |
0,7 |
- інші справи про адміністративні правопорушення |
|
0,25 |
- участь судді у провадженні як учасника колегії. |
|
0,01 |
- подання (клопотання) про зміну підсудності провадження; |
|
0,020 |
- розгляд клопотань про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій. |
|
4.3. Враховувати в навантаження судді лише ті судові справи, по яких ним винесено остаточне судове рішення.
4.4. Встановлено такі коефіцієнти складності справ:
0,5 - з вирішення оскаржених ухвал суду першої інстанції щодо:
1 — для всіх інших категорій цивільних справ.
Судовою палатою з розгляду цивільних справ – у вівторок та четвер.
Судовою палатою з розгляду кримінальних справ (проваджень за новим КПК) — у середу.
За необхідності судовий розгляд проводиться колегіями суддів у будь-який робочий день тижня.