flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Тернопільський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу прокурора, подану на неіснуючу ухвалу слідчого судді

05 жовтня 2021, 11:16

4 жовтня 2021 року колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора Тернопільської окружної прокуратури, подану на ухвалу слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду від 13 вересня 2021 року.

 

          У своїй апеляційній скарзі прокурор стверджував, що даною ухвалою підозрюваного Василя Л. взято під вартою строком на 60 діб і визначено заставу в розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 181 тис. 600 грн.

 

          Апеляційний суд прийняв скаргу прокурора до розгляду, однак, витребувавши справу з місцевого суду і перевіривши її матеріали, встановив, що вони містять ухвалу слідчого судді від 14 вересня 2021 року відносно Василя Л., а ухвали від 13 вересня ц.р., на яку прокурор подав апеляційну скаргу, в матеріалах цієї справи немає. Таким чином, апеляційне провадження було відкрито за скаргою на неіснуючу ухвалу слідчого судді.

           Разом з тим, переглянути наявну в матеріалах справи ухвалу слідчого судді від 14 вересня 2021 року відносно Василя Л. Тернопільський апеляційний суд не вправі, оскільки це суперечить вимогам ч.1 ст. 404 КПК України, відповідно до яких суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Крім того, згідно з ч.3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на розгляд сторонами.

           Зважаючи на наведене, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду не знайшла підстав для задоволення апеляційної скарги прокурора і апеляційне провадження закрила як таке, що було відкрито помилково.

            Слід зазначити, що органами досудового розслідування Василю Л., Богдану К. й Василеві С. повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 189 (вимагання передати чуже майно, з погрозою насильства відносно близьких родичів потерпілого, з пошкодженням майна, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст 28 ч. 2 ст. 194 КК України (умисне пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу, за попередньою змовою групою осіб). Тобто, у вчиненні тяжких злочинів, за які законом передбачено покарання виключно у виді позбавлення волі строком відповідно від 3 до 7 років та від 3 до 10 років.

 

                                  Пресслужба Тернопільського апеляційного суду