Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тернопільський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу захисника обвинуваченої Катерини К. на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 12 серпня 2024 року.
Як встановлено судом, внаслідок ведення агресивної війни російською федерацією проти України 24 лютого 2022 року збройні сили рф спільно зі збройними формуваннями так званої ЛНР захопили смт. Мілове Луганської області. Наприкінці березня – на початку квітня 2022 року громадянка України Катерина К. погодилась із пропозицією та зайняла посаду “дознавателя (мовою оригіналу). Таким чином, вона зрадила присязі державного службовця України, яку дала, перебуваючи на посаді секретаря судового засідання Міловського районного суду Луганської області.
Судовий розгляд даного кримінального провадження проходив за відсутності Катерини К. (in absentia) – тобто на підставі ч. 3 ст. 323 КПК України в порядку спеціального судового провадження, при цьому до суду обвинувачена викликалася через засоби масової інформації у передбачений законом спосіб, а повістки про виклик публікувались у газеті “Урядовий кур'єр” та на офіційному сайті Тернопільського міськрайонного суду.
Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 12 серпня 2024 року Катерину К. визнано винуватою у добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України) та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з позбавленням права 15 років обіймати посади у правоохоронних органах України (в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги), з конфіскацією майна.
До відома: ч. 7 ст. 111-1 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
Захисник не погодилась із судовим рішенням і в поданій апеляційній скарзі просив цей вирок скасувати та закрити провадження на підставі ст. 284 КПК України.
У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально проаналізувавши доводи апеляційної скарги, прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне та обґрунтоване рішення і підстав для його скасування немає.
Факт добровільної співпраці Катерини К. із окупаційною владою російської федерації повністю доведено доказами, зібраними в ході досудового розслідування і дослідженими судом першої інстанції. Так, міськрайонний суд правильно взяв до уваги показання свідків, які до повномасштабного вторгнення працювали з обвинуваченої та знали її особисто, тому упізнали на пред'явлених фотографії. Також свідок О.С. розповів, що наприкінці червня 2022 року в мережі Інтернет бачив відео, на якому Катерина К., вдягнена у форменний одяг поліції МВС ЛНР із георгієвською стрічкою на грудях, разом з іншими особами зачитувала присягу на вірність ЛНР. Крім того, на скриншотах фото з екрану комп'ютера зафіксовано фотографії персональних сторінок Катерини К. у соціальних мережах “ВКонтакте” та “Інстаграм”, де вона стояла вдягнена у форменний одяг із нашивкою “Полиция ЛНР”.
Погодилась колегія суддів і з призначеним Катерині К. покаранням. Оскільки вона вчинила особливо тяжкий злочин проти основ національної безпеки України, тож, виходячи з принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації покарання, саме таке покарання відповідало суспільній небезпеці скоєного, даним про особу обвинуваченої та було необхідним і достатнім для її виправлення й запобігання вчиненню нею нових кримінальних правопорушень.
З урахуванням наведеного колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу захисника обвинуваченої Катерини К. залишила без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду від 12 серпня 2024 року – без змін.
Пресслужба Тернопільського апеляційного суду