Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 6 жовтня 2021 року Олега Ж. визнано винним за ч.1 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження) та призначено покарання у виді 6 місяців арешту з позбавленням права один рік керувати транспортними засобами. Судом також задоволено цивільний позов прокурора в інтересах держави та стягнуто з обвинуваченого 5 тис. 865 грн витрат на лікування потерпілої.
До слова, санкція ч.1 ст. 286 КК України передбачає покарання: штраф – від 3-ох тисяч до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; або виправні роботи – до 2-ох років, або арешт – до шести місяців, або обмеження волі – до 3-ох років, із позбавленням права керувати транспортними засобами – до 3-ох років.
Подія трапилась ще вранці, 11 серпня 2019 року на майданчику поблизу магазину “АТБ”, що на вулиці Симона Петлюри у м. Тернопіль.
«Приблизно о 9-ій годині він вирішив виїхати з майданчику та розпочав рух заднім ходом транспортного засобу в сторону проїжджої частини вулиці 15 Квітня. При цьому водій проігнорував вимоги ПДР, не переконався, що своїми діями не створить перешкод іншим учасникам руху, і допустив наїзд задньою частиною автомобіля на пішохода, 85-річну Надію М. Внаслідок наїзду пенсіонерка отримала тілесне ушкодження середньої тяжкості (перелом лівої ноги)», — йдеться у матеріалах кримінальної справи.
От тільки захист із судовим рішенням не погодився і подав апеляцію з проханням закрити кримінальне провадження на підставі п.3 ч.1 ст. 284 КПК України у зв'язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості її підзахисного в суді і можливості їх отримати вичерпані.
«У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, заслухавши доповідь судді, доводи обвинуваченого та його захисника, думку прокурора і потерпілої, перевіривши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення і підстави для його скасування немає. Також суд вірно кваліфікував дії обвинуваченого.
Хоча обвинувачений своєї вини у скоєнні ДТП не визнав, проте не заперечив факту свого перебування у вказаний день і час поблизу магазину “АТБ” і те, що він керував автомобілем “Сітроен”, на якому він надавав послуги таксі. А також те, що позаду його транспортного засобу впала потерпіла, яку він відвіз до лікарні.
Тим часом, вина Олега Ж. підтверджується показами потерпілої та свідків, протоколами огляду документів, зокрема, відеозапису з камери зовнішнього спостереження магазину “АТБ”, висновками експертів. Усі докази узгоджуються між собою, експертні висновки виконані спеціалістами у різних галузях судових експертиз, є науково обґрунтованими і не викликають сумнівів у їх об'єктивності», — інформують в Тернопільському апеляційному суді.
Суд критично оцінив покази обвинуваченого про його невинуватість у скоєнні ДТП та визнав їх спробою Олега Ж. ухилитись від кримінальної відповідальності. Не заслуговують на увагу і аргументи сторони захисту, що в судовому засіданні не підтверджено, яким чином потерпіла отримала тілесні ушкодження.
Щодо призначеного обвинуваченому покарання, колегія суддів погодилась із висновками суду першої інстанції, що Олег Ж. офіційно ніде не працює і не відшкодував потерпілій заподіяну шкоду, тому вважає призначене покарання достатнім і необхідним для його виправлення та запобігання вчинення нових злочинів.
Відтак, Тернопільський апеляційний скаргу захисниці обвинуваченого залишив без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду – без змін.