flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Сервісні центри розбили смартфон?

08 квітня 2020, 12:18

На жаль, не завжди висока вартість є гарантією якості. Тож коли чудо-техніка виходить із ладу, готуйтеся витратитись ще й на її ремонт. Або до довжелезної тяганини із сервісним центром. Як правило, щоби довести брак приладу, потрібні залізні нерви і сталева витримка, адже продавець навряд чи буде поспішати з обміном або ремонтом бракованого товару, намагаючись якомога довше протягнути час, аби минув строк гарантії. Відтак цілком реально, що, відстоюючи свої права споживача, вам доведеться схрестити списи у суді з магазином (чи салоном) та авторизованим сервісним центром. Як це сталося з Андрієм Д. 
Наприкінці травня 2018 р. в одному із престижних салонів мобільного зв’язку Тернополя чоловік придбав смартфон «Xiaomi». Утім тішився не довго – не минув і рік, як у пристрої перестала працювати підсвітка дисплею і виникли проблеми зі зв’язком. Оскільки телефон ще перебував на гарантії, покупець звернувся до салону і попросив відремонтувати.

У магазині смартфон «Xiaomi» прийняли та відправили до сервісного центру, ретельно описавши всі подряпини та потертості, не забули вказати й на зігнутий корпус. У центрі з відповіддю не забарилися: апарат не працює саме через механічне пошкодження – зігнутий корпус. При цьому діагностики телефону зроблено не було.

Та Андрій виявився наполегливим, та й Закон України «Про захист прав споживачів» разом із договором купівлі-продажу смартфону уважно прочитав, тож попросив відправити неякісний товар до іншого сервісного центру. У салоні так і зробили. І от в іншому, приймаючи мобільний на ремонт, окрім раніше зазначеного ґанджу, вказали на тріщину-скал на захисному склі! І знову відмовили у ремонті: мовляв, власник неправильно користувався телефоном, внаслідок чого  сталося механічне пошкодження. Однак і цей центр не встановив причини несправності телефону та не зробив технічної експертизи товару.

І тоді Андрій звернувся до суду. Тернопільський міськрайонний суд встав на сторону споживача та зобов’язав салон мобільного зв’язку безоплатно, в розумні строки відремонтувати смартфон.

Продавець не погодився та оскаржив це рішення в суді апеляційної інстанції. Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду прийшла до висновку, що скарга підприємства не підлягає до задоволення, оскільки продавцем не доведено, що підсвітка дисплею та проблеми зі зв’язком у смартфоні виникли через порушення покупцем правил експлуатації товару.

Натомість покупець, зокрема, зауважив, що поки смартфон відправляли від одного сервісного центру до іншого, було розбито захисне скло. 

Крім того, повідомили у прес-службі Тернопільського апеляційного суду, продавець не надав доказів, що, відповідно до вимог Закону «Про захист прав споживачів», салон звертався до сервісних центрів чи представництв виробника телефону з проханням провести експертизу, як було рекомендовано Міністерством юстиції України у відповідному листі.

З огляду на наведене, колегія суддів вважає неправомірною відмову відповідача у задоволенні законних вимог Андрія Д. — безоплатному усуненні недоліків смартфона в розумний строк. Тому апеляційну скаргу салону мобільного зв’язку залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції — без змін, повідомили в апеляції.

http://www.gazeta1.com/statti/servisni-tsentry-rozbyly-smartfon/